Irak Vize Başvuru Formu, Irak Konsolosluğu

Irak Konsolosluğu, Irak Vize Başvuru Formu

Irak vize talebinde bulunduğunuza dair resmi bir belgedir Irak vize başvuru formu. Irak Konsolosluğu’nun hazırlamış olduğu başvuru formunun doldurulması zorunlu olurken, başvuru işlemlerinizin ilk adımını bu form oluşturacaktır. Irak vize başvuru formu eksiksiz bir şekilde doldurularak başvuru evraklarınız arasında bulundurmalıdır. Irak Konsolosluğu başvuru sahibi hakkındaki kapsamlı bilgiye başvuru formu aracılığı ile ulaşırken, eksiksiz ve gerçeğe uygun olarak bilgiler verilmelidir. Başvuru formunda vermiş olduğunuz bilgilerinizin, başvuru evraklarında bulunan bilgilerinizi desteklemesi ise Irak Konsolosluğu’nun dikkat ettiği bir konudur. Irak Konsolosluğu başvuru formu ve başvuru evrakları arasında beyan ettiğiniz bilgileri dikkate alacak, uyumsuz ve gerçeğe uygun olmayan bilgilerinizle karşılaşması halinde başvuru işlemleriniz reddedebilecektir.

Irak vize başvuru formu uluslar arası prosedür de kullanılan resmi bir belgedir. Amacına ve gerçeğe uygun bir şekilde doldurulmalıdır ayrıca verilen sahte bilgilerin suç unsuru taşıdığı göz önünde bulundurulmalıdır. Irak vize başvuru formunda beyan edilen asılsız ve eksik bilgiler vize işlemlerinizin yanmasına sebep olurken, aynı zamanda ceza almanıza yol açacaktır. Irak vize başvuru formunda yapılan usulsüzlük ile vize başvurunuzun yanması, ülkeye giriş çıkışınızın zorlaşması ve para cezası alma gibi muhtemel olan cezalarla karşılaşılabilirsiniz.

Ayrıca Irak vize başvuru formunun doldurulup imzalanması halinde, vize sürenizin sonunda ülkeyi terk edeceğiniz, vize almış olmanızın Irak’a girişinizi garanti etmeyeceğini, ülkeye girişin Irak sınır görevlilerinin sorumluluğunda olduğunu baştan kabul ettiğinize dair bir içeriğe de sahiptir.

Irak Konsolosluğu, Irak Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?
 

Irak vize başvuru formu, Türkçe ve İngilizce olarak doldurabilmektedir. Doldurma işlemi sırasında tükenmez kalem kullanmalı, büyük harfle doldurmalı ve başvuru evraklarında bulunan bilgilerinizi destekleyecek şekilde olmasına özen gösterilmelidir. Irak Konsolosluğu belirlediği 4x6 mm ölçülerinde olan biyometrik fotoğrafınızı formun fotoğraf kutucuğuna yapıştırarak ve vize başvuru formunun en alt köşesinde bulunan bölüme imza atarak başvuru formunun doldurma işlemini tamamlayabilirsiniz. Atacak olduğunuz imzanızın pasaportunuzda bulunan imzanız ile aynı olmasını ise Irak Konsolosluğu göz önünde bulunduracaktır.

Irak Konsolosluğu, Irak Vize Başvuru Formu Nereden Alınır?
 

Irak vize başvuru formları, Konsoloslukların internet üzerindeki adreslerinden, Irak Konsolosluğu'ndan yahut danışmanlık yapmakta olan vize merkezlerinden formlarınızı temin edebilirsiniz.

Duyurular

Consultation for Iraq

Consultation for Iraq, bir Knight SP ailesi üyesidir. Consultation for Iraq; Türkiye’ de bulunan Irak Konsoloslukları, Büyükelçiliği ve I...
2020-10-14 10:57:09

Irak Konsolosluğu 29 Ekim Duyurusu

Irak Konsolosluğu ve Irak Büyükelçiliği Türkiye’nin Resmi tatil günü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle 29 Ekim 2021  günü ka...
2020-10-14 02:54:46
Tüm Duyurular