Irak Ticari Vize işlemleri

Irak Konsolosluğu, Irak Ticari Vize İşlemleri

Irak Konsolosluğu, Irak Ticari Vize İşlemleri İçin Gerekli Evraklar 

Şirket Ortakları İçin Gerekli Olan Evraklar

 

1 - Pasaport ( son 10 yıl içerisinde alınmış, en az 2 boş sayfası olan ve seyahat bitim tarihi itibariyle en az 6 ay geçerli)

2 - Irak vize başvuru formu

3 - davetiye (dış işleri bakanlığından onaylı Irak'ta ziyaretedilecek firmadan)

4 - 2 adet biyometrik fotoğraf 

5 - Araçla seyahat edilecekse triptik belgesi (gümrük geçiş karnesi), ehliyet ve ruhsat fotokopisi


1 adet vize başvuru formu.(İngilizce/Siyah tükenmez kalemle doldurulmuş ve müracaatçı tarafından imzalanmış olmalıdır.

Yeşil pasaporta vize istemektedir. En az 6 ay geçerliliği ve kullanılabilir vize sayfaları olan pasaport.(Hamilinin imzası bulunması ve meslek hanesinin yazılı olması gerekmektedir) Pasaport yıpranmış veya ayrılmış olmaması gerekir. Son 6 ay içinde çekilmiş 3 adet arka fonu beyaz vesikalık fotoğraf. Konfirmeli otel rezervasyonu. Yurt dışında kalınacak süreyi kapsayan 30.000 € teminatlı Özel Seyahat Sigortası gerekmektedir. Araçla seyahat edenlerden triptik belgesi (gümrük geçiş karnesi), ehiyet ve ruhsat fotokopisi Yolcunun kalacağı süre içinde yeterli olacak kadar maddi evraklar(hesap cüzdanı, Kredi Kartları,vs..) Bulaşıcı Hastalığı bulunmadığı'na dair noter tasdikli sağlık raporu Irak'a kara yolu ile gidecek olan yolcular vizelerini Başkonsolosluk'dan, Hava yolu (uçak) ile seyahat edecek olan yolcular ise, vizelerini Irak'da gidecekleri havalimanından alabilirler.    

 

Irak Konsolosluğu, Çalışanlar İçin Irak Ticari Vize Evrakları

 

1 - Irak vize başvuru formu 

2 - Pasaport (son 10 yıl içerisinde alınmış, en az 2 boş sayfası olan ve seyahat bitim tarihi itibariyle 6 en az 6 ay geçerli)

3 - Son 6 ay içinde çekilmiş 3 adet arka fonu beyaz vesikalık fotoğraf.

4 - Konfirmeli otel rezervasyonu.

5 - Yurt dışında kalınacak süreyi kapsayan 30.000 € teminatlı Özel Seyahat Sigortası gerekmektedir.

6 - Araçla seyahat edenlerden triptik belgesi (gümrük geçiş karnesi), ehliyet ve ruhsat fotokopisi 

7 - Irak'ta kalacağınız süre zarfında kendinizi finanse edebilecek miktarda banka hesap cüzdanında para

8 - Bulaşıcı Hastalığı bulunmadığına dair noter tasdikli sağlık raporu 


Irak konsolosluğu, Irak Ticari Vize Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Ticari Vize Almak Daha mı Kolaydır? 

Vize işlemleri çok sayıda evrak ve belgelerin organize edilmesiyle oluşan bir süreçtir. Evrak ve belgeler istenilen (ideal) bir şekilde organize edilmesi gerekirken, başarılı şekilde organize edilen belgeler vize alma başarısını her zaman arttırır. Yurt dışında ziyaret edecek olduğunuz firmadan alınan davetiye yazısı ticari vize alma oranınızı her zaman arttıracaktır. Aile Şirketi Olan Herkesin Ticari Vize Alması Gerekir mi? 


Aile şirketi olan herkes ticari vize başvurularında bulunmasına gerek olmadığı gibi, aile şirketi sahibi iseniz ve ticari bir niyetiniz yoksa ticari vize almanıza gerekmeyecektir. Yurt dışına çıkış niyetiniz ticari bir faaliyet barındırması halinde ise ticari vize almanız gerekecektir.


Irak Konsolosluğu, Irak Ticari Vize İşlemleri

Ticari vize nedir
 

Yabancı bir ülkeye iş ve ticari faaliyetlerde bulunmak için giden kişilerin alması gereken vize türüdür. Ziyaret edilecek olan firmadan alınan davetiye yazısı ticari vize işlemleri için önemli bir belge olurken, ticari vize için kişisel ve grup halinde başvuru yapılabilir. Kongre, fuar, eğitim ve seminer gibi bir gerekçe ile yurtdışına çıkacaksanız şayet yine ticari vize almanız gerekecektir.

Pasaport İşlemleri
 

Irak ticari vize başvurularında bulunabilmek için pasaportunuzun olması önemlidir. Pasaportu olmayan kişiler vize başvuru işlemlerinde bulunamazken, pasaport işlemleri ise kısa bir sürenizi alacaktır.

Pasaport İşlemleri İçin Gerekli Olan Evraklar
 

– 2 adet biyometrik fotoğraf son ay içerisinde çekilmiş olup, başvuru sahibinin güncel olan halini göstermeli, 50x60 ebatlarında, arka fonu beyaz olmalıdır.

– Başvuru sahibi kişi üzerinde TC Kimlik numarası olan nüfus cüzdanı aslı ile başvurmalıdır.

– Başvuru sırasında parmak izi alınmaktadır. 7 yaşından gün almaya başlamış her kişi parmak izi uygulamasına girmek zorundadır.

– Pasaport harç ve cüzdan bedeli anlaşmalı bankalar veya maliye veznelerine yatırıldığına dair dekont alınmalıdır. Dekont üzerinde tahsil edilmiş kaşesi, 1 nüshası müracaat sırasında sunulması ve başvuru sırasında verilecek olan nüshanın üzerinde tahsilat memurunun ıslak imzası olmasına önem verilmelidir.

- Bulunuyorsa şayet önceden alınmış olan pasaportlar getirilmelidir.

 

Pasaport İşlemlerinde Bulanacak Olan Kişi 18 Yaşından Küçükse
 

Pasaport başvurusunda bulunacak olan kişinin başvuru sırasında bulunması zorunludur. İşlemler vekâletname ile yürütülemezken randevulu ya da randevusuz başvuru yapılabilir. Randevu yaptırmış olan kişilerin her zaman işlem önceliği vardır.

Irak Konsolosluğu, Irak Ticari Vize
 

Irak ile Türkiye arasında olan ticari ilişkiler her geçen gün gelişmekte olup, Türkiyeli mimar, mühendis ve müteahhitler Irak inşaat sektöründe adlarından sıkça söz ettirmektedir. Irak’ın yeni yüzü Türkiyeli müteahhitler ile son şeklini alırken. Karşılıklı ilişkilerin büyümeye ve ülkeler arası seyahatlerin kolaylaştığı dönemde ticari gerekçelerle Irak’a gidebilirsiniz. Türkiye vatandaşlarının Irak seyahati öncesi vize almaları gerekirken Irak ticari vize başvurusu yapılmalıdır.


Irak Konsolosluğu, Irak Ticari Vize Alımı
 

Irak ticari vize alabilmek için gerekli evraklar ile yurtdışında ziyaret edilecek firmadan alınan davet yazısının başarılı bir şekilde organize edilmesiyle Irak ticari vizesi edinebilirisiniz. Yenilenmiş ve hasar görmemiş pasaportla vize başvurularında bulunabilir. Başvuru işlemlerinde bulunacak olduğunuz fotoğrafların biyometrik ve güncel halinizi temsil etmesine dikkat etmelisiniz. Eksik olan her belgenin ticari vize başvurularınız için zaman kaybına yol açacağı unutulmamalıdır.

Irak Ticari Vize İşlemleri İçin Gerekli Olan Davet Yazısının İçeriği
 

Irak gidecek kişinin adı, soyadı, doğum tarihi ve pasaportuna dair göstergeler

Seyahat içeriğini nelerin oluşturduğu ve referans olan kişi tarafından masrafların karşılanacağına dair dokümanlar

Irak Ticari Vize İşlemleri Başvurularında Bulunan Şahıslar İçin Yazılması Gereken Dilekçenin İçeriği
 

Başvuru sahibinin adı ve soyadı, bilgileri, iş yerindeki görevi ve ziyaretinin kapsamı,  yine ziyaret edeceği şirketin ismi hangi tarihler arasında bu şirketi ziyaret edeceği ve vize bitiş tarihinden önce geri dönüleceğine dair taahhüt şeklinde olmalıdır.

Irak konsolosluğu, Irak Vize Başvuru Formu
 

Irak vize başvuru formu büyük harfle, okunaklı ve vize başvuru evraklarında vermiş olduğunuz bilgilerle uyum gösterecek şekilde doldurmalıdır. Irak vize başvuru formu İngilizce veya Türkçe doldurulabilirken, Türkçe doldurulması halinde Türkçe karakter kullanılmasında sakınca yoktur.

Irak Konsolosluğu, Irak Vize Ücreti

Irak ticari vize ücreti seyahatinizin içeriğine göre değişiklik göstermektedir. Irak ticari vize, Irak turistik vize, Irak ziyaret vizesi çeşitli vize türleridir.

Duyurular

Consultation for Iraq

Consultation for Iraq, bir Knight SP ailesi üyesidir. Consultation for Iraq; Türkiye’ de bulunan Irak Konsoloslukları, Büyükelçiliği ve I...
2020-10-14 10:57:09

Irak Konsolosluğu 29 Ekim Duyurusu

Irak Konsolosluğu ve Irak Büyükelçiliği Türkiye’nin Resmi tatil günü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle 29 Ekim 2021  günü ka...
2020-10-14 02:54:46
Tüm Duyurular